Jak vznikal Mindset Doctor? | MindsetDoctor

Jak vznikal Mindset Doctor?

Zde jsou zásadní momenty kdy Mindset Doctor dostával tvar a bez jakéhokoliv z nich by dnes asi neexistoval.

První uspořádaný workshop na téma mindset

Píše se rok 2014 a také doba kdy Jan Kulíšek (zakladatel projektu) pořádá první setkání zaměřené na Mindset. Zaměřené na síť přesvědčení v hlavě a hlavně na polaritu růstového a fixního přemýšlení. Jde o dvouhodinový workshop v salonku dnes již zaniklé kavárny. Účastní se ho 6 lidí a ti nadšeně naslouchají, ptají se na otázky. A do jejich hlavy jsou zasévána první semínka o Mindsetu.

Viz akce na FB: https://www.facebook.com/events/198548300345429/První semínko projektu Mindset Doctor

Píše se rok 2018, je podzim a pero brázdí papír v sešitu rozměru A4. Tak jako každý den už poslední měsíc, rutina dvou napsaných stránek. Je večer a v Bratislavě, už začíná být frišno. Jelikož jde už o druhý nebo třetí úvahu na téma Mindset, jde se hlouběji a hlouběji. Často dojde niť, všechny nápady co byly už jsou sepsány. A ejhle, najednou přišla myšlenka na vytvoření osobnostního testu na mindset. A v ten moment je jasné, že tohle je homerun a že to musí být uskutečněno.


Reálné kroky

Je léto 2019 a v Praze sedím na lavičce s polovinou Brain We Are, s kamarádem Vojtou. Bavíme se a já nějak uchopuji svou představu a nahlas přemýšlím jak by se dala zhmotnit, jak se dala realizovat. První reálné obrysy tvorby testu, rozhodnutí se o tématu (Mindset je moc obecné zaměření) a sepsání si otázek, které respondenti zodpoví. Tak se stalo, vytvořil jsem na koleně první verzi testu Finanční Mozek, vykopnul ji mezi kamarády a zjistil, že jsem vlastně nic nezjistil,. A že interpretovat výsledky je náročné - sdělit někomu, že je patnáctý ze sedmnácti mu skoro nic neřekne :) Chce to jinak, lépe, odborněji.

Odborné nasměrování

Mnohem reálnější obrysy dostává tvorba testu díky konzultaci se známou, studentkou psychologie. Je podzim, 2019 a pouštíme se do tvorby strukturovaného dotazníku (několik oblastí, 70+ otázek). Vyzpovídáme 40 lidí a všech se ptáme na těch samých 70 otázek.
Rozhovory jsou přepsány do textu a analyzovány, práce několika lidí a 350 hodin práce. Také zkoumáme všemožné osobnostní testy a publikované výzkumy na diagnostiku sebehodnoty, mindsetu, hojnosti, finanční gramotnosti.
  

Jedna plus jedna rovná se tři

První koranténa pomalu opadá a z více důvodů posilujeme tým Mindset Doctor. Vznikají první řádky software, Facebook stránka se probouzí k životu, máme krásnou grafiku, vše je podchyceno v tabulkách a time(dead)linech a i přesto zažíváme první od pár startupových akcelerátorů. Je to v pořádku, získáváme tím cenné rady a doporučení. Přetavujeme náš dobíhající výzkum do reálného projektu. Jsem neskonale vděčný, že kolem sebe mám tolik schopných lidí. Kterých se mohu zeptat na názor, požádat o pomoc nebo s nimi tvořit tento projekt.

Vyplouváme

Studenti mají první týden školy a my máme první týden zkušebního provozu. Online dotazník má ještě mnoho škrábanců a much, co můžeme vyladit ALE už plní svojí podstatu. Dává lidem uvědomění, nové informace a inspiraci k dalšímu vzdělávání. Reakce respondentů nás těší a průběžně odbavujeme doporučení co změnit, vynechat atd. Něco zabere pět minut a jiné záležitosti budou až třeba za měsíc.